طراحی لوگو ارزان

logo-design

طراحی لوگو ارزان : طراحی لوگو مستلزم شناخت کامل از تعاریف و انواع یک لوگوعه.یک نشانه گرافیکی یا نماد گرافیکی که توسط شرکت ها / ادارات / موسسات و اشخاص برای ایجاد یک نشان تجاری استفاده می شود.اکثر کسب و کارهای موفق دارای لوگو هستند.

مثلا ما وقتی که شکل تیک رو میبینیم خیلی زود به فکر شرکت بزرگ ورزشی نایک میفتیم.این نماد گرافیکی توسط شرکت‌ های تجاری ، صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای متوسط حتی کوچک نیز مورد استفاده قرار میگیرد تا از این راه نوع خدمات و محصولاتشان را زودتر به مصرف کنندگان و مخاطبین معرفی کنند.

به واسطه ایده ناب به کار رفته در لوگوی مورد نظر و بصری بودن طرح ، ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب خواهند داشت.در لوگو ها معمولا میتونن ترکیبی از حروف ، نماد و نشانه ها باشن که مشخصه یک برند است.

داشتن یک لوگوی زیبا و حرفه ای اهمیت خیلی والایی در امر تبلیغات وهمینطور در محبوبیت یک برند در نظر مخاطبان دارد.در بسیاری از موارد شکل یک لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد به عنوان مثال:مایکروسافت ، بوتان ، توشیبا و ..

logo-design2

تو دهه حاضر لوگوها رو میتونیم همه جا ببینیم.لوگوهای خیلی خیلی با کیفیت مثل شرکت کوکا کولا هر چند باید اینم در نظر گرفت که لوگوهای داغون هم کم نی.حالا میخایم یه تعریف از انواع مدل های لوگوهای امروزی ارائه بدیم.

بیشتر بخوانید

انواع لوگو

لوگو آرم

در این نوع از دیزاین ، لوگو توسط علامت ها / نشان ها و سمبل ها توی طراحی بهره میبرن که به لوگو آرم شهرت داره.لوگوی نایک و لوگوی ببر پوما از این مدل هستن.

لوگوتایپ

توی این مدل لوگوی مربوطه از ترکیب حروف و کلمات طراحی میشه ، و به صورت های مختلف دیزانش میکنن.مثل لوگوی آرش گرافیک البته یه کوچولو لوگوترکیبیه.به دلیل داشتن اون آیکون پروانه فقط مد نظر ما الان اون تایپه نوآورانشه.

لوگو ترکیبی

به لوگو هایی گفته میشه که هم از لوگو تایپ و هم از لوگو آرم توشون استفاده شده باشه.لوگو ترکیبی فراگیر ترین نوع لوگوعه.اگه دقت کنید اکثر شرکت ها دارن ازش بهره میبرن.

بیشتر بخوانید

نکات مهم در طراحی یک لوگوی حرفه ای

طراحی خوب و تاثیرگذار لوگو باید دارای موارد زیر باشد:

اعتبار لوگو: به این معنی که باید یک ارتباط صادقانه دو طرفه بین لوگو و کسب و کار مربوطه باشدو مفهوم کسب و کار را برساند.همچنین باید با موضوع و خصوصیات برند همخوانی داشته مفهوم خود را به سرعت به بیننده انتقال دهد.

پایداری لوگو : یک طراحی موفق باید گنجایش این را دارا باشد که در طول زمان کارایی و منحصر بفرد بودن خود را با ازدیاد مدل های نو و متنوع از دست ندهد.

منعطف بودن لوگو: یک لوگوی خوب باید بتواند تکرنگ و تمام رنگی چاپ و در مقیاس های متفاوت استفاده شود.

سؤالات مهم در ارتباط با طراحی یک لوگو که باید به آنها جواب بدهید:

۱٫ خدمات ارائه شده توسط شرکت یا واحدتان را چگونه شرح میدهید؟
۲٫ اهداف مهم کسب و کارتان چه چیز هایی است؟
۳٫ رقبای اصلی شما کیستند؟
۴٫ عاملی که شما را از رقبایتان متمایز میکند چیست؟
۵٫ مصرف کنندگان شما چه کسانی اند؟
۶٫ آیا تصویر ذهنی اولیه ای از لوگویتان دارید؟ شرح بدید.
۷٫ رنگ خاص برندتان چیست؟
۸٫ نوع لوگوتان چه باشد (آرم و نشان / لوگوتایپ / لوگوترکیبی)؟
۹٫ لوگوی شما در چه جاهایی استفاده میشه (چاپ، رسانه‌ی تصویری، وبسایت و …)؟

بیشتر بخوانید

هدف از طراحی یک لوگوی خوب

هدف از طراحی یک لوگوی خوب این است که شما به یک نام تجاری خاص برای کسب و کار مد نظرتان برسید و بتوانید از آن بر روی سایر اقلام تبلیغاتی مثل : کارت ویزیت و یا ست اداری خود ایجاد کنید.

بهتر است سفارشات خود را به طراحان با سابقه بسپارید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.میتونید سفارشاتون رو به تیم ما بسپارید و به سادگی صاحب یک لوگوی توپ با قیمت مناسب بشید.