تعریف لوگو

لوگو چیست؟

لوگو چیست و انواع آن: یک نشانه گرافیکی یا نماد گرافیکی که توسط شرکت ها / ادارات / موسسات و اشخاص برای ایجاد یک نشان تجاری استفاده میشود.اکثر کسب و کارهای موفق دارای نشان هستند. مثلا ما وقتی که لوگوی تیک رو میبینیم خیلی زود به فکر شرکت بزرگ ورزشی نایک میفتیم.

تعریف لوگو

لوگو چیست؟

لوگو ها معمولا هویت اصلی یک برند رو به نمایش میذارن و در کل یک برند معروف تو وهله اول توسط لوگوش شناسایی میشه. به عنوان مثال: دقت کنید که برند معروف ایران خودرو IKCO دارای هویت بصری به رنگ آبی است. ولی اصلی ترین نقطه قدرت شناخت هویت اون برند بلاشک لوگوی به شکل اسب اون هست.

هویت بصری ایران خودرو

انواع لوگو

تو دهه حاضر نشان ها رو میتونیم همه جا ببینیم.لوگوهای خیلی خیلی با کیفیت مثل شرکت کوکا کولاهر چند باید اینم در نظر گرفت که لوگوهای داغون هم کم نی.حالا میخایم یه تعریف از انواع مدل های لوگوهای امروزی ارائه بدیم.

مطلب پیشنهادی
طراحی کارت ویزیت ساده

انواع لوگو

لوگو آرم 

این مدل لوگو معمولا توسط علامت ها، نشان ها، سمبل ها و شیپ های هندسی طراحی می شوند، توی عکس بالا لوگوی اپل جزو این مدل از لوگوهاست.

لوگوتایپ

لوگوتایپ از ترکیب حروف و کلمات طراحی میشه و به صورت های مختلف دیزاینش میکنن. مثلا: نشان طراحی آنلاین لوگوی ترکیبی هست. به دلیل اینکه داخلش هم از آرم و هم از تایپ استفاده شده است.

لوگو ترکیبی

به لوگو هایی گفته میشه که هم از لوگو تایپ و هم از لوگو آرم توشون استفاده شده باشه. لوگو ترکیبی فراگیر ترین نوع لوگو هستش که اگه دقت کنید اکثر شرکت ها دارن ازش بهره میبرن.

مبحث طراحی لوگو خیلی مهمه برای شروع یا ادامه یه کسب و کار. دوستان عزیز باید به این دقت کنید که هویت یه کار لوگوی اون هست و یک طراحی قوی برای لوگو کلا سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار شماست. اینکه میگوییم لوگو چیست و انواع آن را نام میبریم برای شناخت کامل موارد بصری لوگوهاست.

مطلب پیشنهادی
روتوش حرفه ای عکس پرتره با این 20 نکته

تیم تخصصی آرش گرافیک به شما این اطمینان رو میده که با طراحی لوگوی حرفه ای برای شما گام مهمی در توسعه کسب و کارتون برداره. شما میتونید برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر از طریق اینستاگرام و یا تلگرام ما استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

اهمیت لوگو در کسب و کار
اهمیت طراحی لوگو

قبل از اینکه بدانیم اهمیت طراحی لوگو چیست بهتر است تعریفی کلی در مورد لوگو

اشتراک گذاری مطلب:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخی را بگذارید

با ما در تماس باشید

وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک
ارسال