طراحی امضا آنلاین

دیگر مثل قبل امضا های ساده رواج ندارند و در روزگار مدرن داشتن یک امضا حرفه ای از ویژگی‌های افراد خاص می‌باشد. استودیو آرش گرافیک طراحی امضا شما را به بهترین نحو می‌تواند انجام دهد. کافیست که به متخصصین ما اعتماد کنید.

امضا چیست؟

امضا یک طرح تصویری است که از نام، نام خانوادگی یا خطوط و منحنی‌های خاص برگرفته می‌شود و برای هر شخصی متفاوت است. امضا نوعی نمایش دست‌نویس شخصی است که اهمیت قانونی دارد و به افراد هویت می‌بخشد.

ویژگی‌ های امضا حرفه ای

نقش پررنگ امضا در ادارات و مراکز حقوقی، باعث می‌شود که افراد در طراحی یک امضای ثابت و منحصربه‌فرد بکوشند. همچنین تکرار زیاد امضا در شرایط مختلف اجتماعی، باعث می‌شود که بیشتر جوانان در پی آن باشند که ظاهری زیبا و چشم‌نواز برای امضای خود خلق کنند.
راستی! امضا می‌تواند ویژگی‌های ذاتی شما را هم‌نشان بدهد! بدون شک شما هم از تحلیل شخصیت افراد به‌وسیله امضا چیزهایی شنیده‌اید. البته نمی‌توان گفت که این‌گونه تحلیل‌های روان‌شناسانه از امضا برای همه افراد صادق است، اما دانستن این موضوع باعث می‌شود که بیشتر به اهمیت ظاهر امضا پی ببرید. به‌عبارتی‌دیگر، گاهی امضا آن‌قدر شخصی و مختص افراد است که از ظاهر آن می‌توان به ویژگی‌های شخصیتی افراد پی برد. در نتیجه نوع به‌کارگیری خطوط، استفاده از منحنی‌ها و پیچیدگی طرح در امضای شما می‌تواند حتی زیرلایه‌های عمیق‌تری از هویت شما را هم‌نشان دهند.

داشتن یک امضای خاص شما را بسیار حرفه ای جلوه می‌دهد
داشتن یک امضای خاص شما را بسیار حرفه ای جلوه می‌دهد

سفارش و تعرفه طراحی امضا

جهت سفارش طراحی امضا آنلاین و غیرحضوری خود به صورت دیجیتالی می‌توانید توسط پل‌های ارتباطی وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک اقدام کنید.

اهمیت امضا در چیست؟

چرا امضا اینقدر اهمیت دارد؟
چرا امضا اینقدر اهمیت دارد؟

امضای شما پای یک سند یا گواهی، اغلب نشان‌دهنده موافقت و آگاهی شما از محتوای آن سند است. امضا به دلیل شخصی بودن، در ادارات و مراکز تجاری اهمیتی حقوقی دارد و جعل آن جرم محسوب می‌شود.
امضا نشان‌دهنده موافقت افراد با شرایط ذکر شده و تعهد آن ها به اجرای موارد خواسته شده است. درست است که به دلیل گسترش جعل امضا، موارد شخصی‌تری مانند اثر انگشت و مهر ارزش حقوقی بالاتری پیدا کرده‌اند؛ اما امضا کماکان در بسیاری از شرایط موجب ایجاد تعهدی قانونی و اجتماعی برای افراد می‌شود. ارزش امضا به‌قدری زیاد است که به‌وسیله آن می‌توان نقض تعهد افراد را ثابت کرد و آن ها را از نظر قانونی مجرم شناخت.
علاوه بر دلایل حقوقی و اداری، دلایل اجتماعی هم شما را ملزم به طراحی یک امضای ثابت و زیبا خواهند کرد. امضا به فعالیت‌ها و خدمات شما شکل رسمی‌تری می‌دهد و هویت اجتماعی شما را بالاتر می‌برد. بدون داشتن امضا در جامعه جدی گرفته نمی‌شوید! همچنین امکان انجام برخی از فعالیت‌های اجتماعی هم از شما سلب می‌شود.

در طراحی امضا چه اصولی باید رعایت شوند؟

طراحی امضا و نکات مهم آن
رعایت قواعد مهم در طراحی امضا

هر ترکیبی از خطوط امضا محسوب نمی‌شود! برای طراحی یک امضای استاندارد، باید اصولی را رعایت کنید. البته این اصول دست‌وپای شما را در انتخاب و طراحی امضا نمی‌بندند، بلکه به شما کمک می‌کنند امضایی زیبا و استاندارد برای خود انتخاب کنید.

۱. کمی کار را برای جاعلان امضا سخت کنید!

از طرح‌های ساده و اشکال منظم استفاده نکنید. برای پیاده‌سازی این نکته، شخصی‌سازی امضا به شما کمک زیادی خواهد کرد. با به‌کارگیری خطوط نامنظم و غیرمنطقی، امضایی شخصی طراحی کنید. طبق آمار ارائه شده توسط اداره خزانه‌داری آمریکا، امضاهایی که خطوط در آن ها برخوردی ندارند به‌سادگی جعل می‌شوند. در این امضاها خطوط در امتداد و توازی یکدیگر رسم می‌شوند و فرایند جعل آن ها راحت‌تر انجام می‌شود. پس در امضای خود خطوط را با یکدیگر برخورد دهید. آن ها را نسبت به هم در وضع عمودی یا اریب قرار دهید تا هم امضای زیباتری داشته باشید و هم کار برای جاعلان سخت‌تر شود!

۲. امضای شما باید مختص خودتان باشد.

امضا نباید تکراری و کلیشه‌ای باشد. امضای شما باید مختص به خودتان باشد. برای رسیدن به این هدف، در طراحی باید خلاقیت زیادی به خرج دهید. علاوه بر طراحی خلاقانه، از شخصی‌سازی هم در امضا بهره بگیرید. استفاده از حروف ابتدایی اسم و فامیل در رسم امضا بسیار رایج است. همچنین می‌توانید از یک حرف، اسم یا شکل که فقط برای خودتان معنایی خاص و ماندگار دارد الهام بگیرید و طراحی را با آن آغاز کنید. بهتر است که امضا برای خودتان حاوی معنا و پیامی ماندگار باشد. این امر علاوه بر کمک به شخصی‌سازی باعث می‌شود امضای شما زیباتر و خاص‌تر به نظر بیاید.

۳. امضا باید ثابت و ماندگار باشد.

امضا نمادی از هویت اجتماعی افراد است. در نتیجه تغییر دادن آن زیاد هوشمندانه به نظر نمی‌رسد. تغییر امضا ممکن است برای شما دغدغه‌های قانونی ایجاد کند. علاوه‌برآن تغییر مداوم امضا، می‌تواند در اجتماع تصویری بی‌ثبات و غیررسمی از شما بسازد.
همچنین باید در نظر داشته باشید که هر بار امضایتان را رسم می‌کنید شکلی ثابت به خود بگیرد. از طرحی نه‌چندان پیچیده استفاده کنید و مرتب آن را تمرین کنید که امضاهایتان شبیه به هم باشند. رعایت این نکته از نظر حقوقی بسیار مهم است. اگر هر بار اشکال را به‌صورتی متفاوت و کج‌ومعوج رسم کنید تصویری واضح و دقیق از امضای اصلی‌تان شکل نخواهد گرفت. این موضوع ممکن است باعث به‌وجودآمدن برخی از مشکلاتی قانونی شود.
برای پیشگیری از ایجاد این مشکلات، هر بار امضای خود را از یک‌جهت ثابت شروع کنید و در یک نقطه به پایان برسانید. به همین دلیل است که جهت حرکت دست در رسم امضا اهمیت زیادی دارد.

۴. از شغل خود در طراحی امضا کمک بگیرید.

ظاهر امضای برخی از افراد، نمایی از شغل آن ها را نشان می‌دهد. در این‌گونه طراحی، اشکال و خطوط تصویری ساده از شغل افراد را خلق می‌کنند. مردمان گذشته بیشتر از این نوع امضا استفاده می‌کردند. چرا که حرفه آن ها تا پایان عمر با آن ها همراه بود و تغییر شغل در زندگی‌شان به این اندازه مرسوم نبود. این افراد سال‌های زیادی به فعالیت در یک حرفه می‌پرداختند؛ به‌گونه‌ای که شغل آن ها بخشی ثابت در هویت آن ها محسوب می‌شد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این نوع از طراحی امضا، نمایش تلویحی شغل هم بر اهمیت هویتی امضا می‌افزاید.

۵. لازم نیست یک اثر هنری خلق کنید!

امضای شما نباید آن‌قدر پیچیده باشد که خودتان را هم گیج و سردرگم کند! درست است که امضا نباید ساده و قابل جعل باشد، اما توجه کنید که رسم و تکرار آن باید برای خودتان ساده باشد. رسم یک امضا، نباید بیشتر از ۷ ثانیه طول بکشد. اگر زمان بیشتری را برای انجام این کار صرف می‌کنید، یا هنوز در رسم امضا کند هستید یا باید از جزئیات و پیچیدگی‌های امضای خود بکاهید. استفاده از خطوط زیاد و عجیب‌وغریب امضای شما را شلوغ می‌کند. شلوغی بیش از اندازه زیبایی و روانی امضا را کم می‌کند. همچنین پیچیدگی امضا سبب می‌شود تکرار آن به‌صورت دقیق بسیار سخت شود و به‌این‌ترتیب ثابت بودن شکل امضا در طول زمان رعایت نمی‌شود.

۶. اندازه ای متناسب برای جزئیات امضای خود در نظر بگیرید.

تصور کنید که برای رسم امضا فضای زیادی در برگه ندارید. در این صورت مجبورید امضای کوچک‌تری رسم کنید. امضای اصلی شما باید به‌اندازه‌ای باشد که اگر به شرایط توصیف شده دچار شدید، بازهم بتوانید جزئیات امضا را رسم کنید. به‌عبارت‌دیگر باید طوری تناسب را در طراحی امضا رعایت کنید که حتی در اندازه‌های کوچک‌تر یا بزرگ‌تر هم زیبایی ظاهری امضا به چشم بیاید.

برای طراحی امضا از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

درصورتی‌که صاحب بیزینس هستید و قرار است که زیر قراردادهای مهم را امضا کنید بهتر است، یک امضا متفاوت و خاص برای خود انتخاب کنید. جالب است که بدانید امروزه شرکت‌هایی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند مانند استودیو آرش گرافیک. شما می‌توانید با دادن جزئیات امضا موردنظر خود، از طراحان بخواهید که برای شما امضا طراحی کنند.
قیمت طراحی امضا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و شما می‌توانید از شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، استعلام قیمت کنید. اگر خواستید مجموعه ما می‌تواند سفارش طراحی امضای شما را با کمال میل انجام دهد.

فاو آیکون وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک

وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک با دارا بودن کادری مجرب بصورت غیرحضوری (دورکاری) آماده انجام کلیه امور طراحی گرافیک، طراحی لوگو، طراحی سایت، مدیریت پیج اینستاگرام، سئو و بهینه سازی سایت برای شما مشتری محترم می‌باشد. جهت مشاوره و سفارش طراحی یا اطلاعات تکمیلی با ما در تماس باشید:

مقالات ما

No more posts to show
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.