طراحی سربرگ

طراحی سربرگ برای هر ارگان، اداره دولتی یا خصوصی دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد. آنچه بیش از همه توجه مراجعه‌کنندگان را حین ورود به یک اداره یا سازمان به خود جلب می‌کند، سربرگ‌هایی است که به‌صورت اختصاصی طراحی می‌­شوند. سربرگ حاوی اطلاعاتی چون نام، لوگو، آدرس، شماره ثبت و شماره تماس شرکت است. همچنین محلی برای درج شماره ثبت و پیوست نامه نیز وجود دارد؛

سربرگ چیست؟

سربرگ یکی از ملزومات نام‌آشنا در امور اداری است. مهم‌ترین ویژگی سربرگ به درج لوگو و آرم شرکت یا سازمان روی آن نسبت داده می‌­شود. علاوه بر این، سربرگ محتوای مشخصات شرکت همچون نام، تاریخ ثبت، آدرس و شماره تماس است. مکان‌هایی نیز روی سربرگ برای درج تاریخ و شماره پیوست در نظر گرفته می­‌شود. سربرگ به‌واسطه نوع طراحی و اطلاعات درج شده به‌عنوان هویت یک شرکت یا کسب‌وکار شناخته می‌شود.

طراحی سربرگ چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از سربرگ چیست؟ با چه هزینه‌ای می‌توان یک سربرگ جذاب و حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود سفارش داد؟ در زمان سفارش سربرگ چه نکاتی باید مد نظر قرار گیرد؟ این مقاله به بررسی تمامی نکات پیرامون طراحی سربرگ اختصاص داده شده است. برای یافتن پاسخ این سؤالات ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

طراحی سربرگ نماد حرفه ای بودن هر شرکت است
طراحی سربرگ اداری یا شرکتی خود را از افراد کاربلد بخواهید.

قیمت طراحی سربرگ چقدر است؟

هزینه‌های موردنیاز برای طراحی سربرگ اداری ثابت نیست. بلکه به معیارهای مشتری در رابطه با جنس، کیفیت و ابعاد کاغذ مورداستفاده بستگی دارد. همچنین نحوه چاپ روی کاغذ نیز قیمت سربرگ را دستخوش تغییر قرار می‌­دهد. چاپ سربرگ به‌صورت رنگی یا سیاه‌سفید انجام می‌شود. اگرچه هزینه چاپ رنگی در مقایسه با سیاه‌وسفید بیشتر است؛ اما به دلیل نمایش بهتر اطلاعات و ایجاد ظاهری جذاب­تر بر چاپ سیاه‌سفید برتری دارد. ما قیمت طراحی سربرگ را به دو مورد متوسط و حرفه‌ای تقسیم کرده‌ایم که در ذیل می‌توانید ببینید:

مزایای طراحی سربرگ برای کسب و کار چیست؟

مزایای طراحی سربرگ برای کسب و کار
فواید سربرگ ها برای ادارات و شرکت ها در چیست؟

سربرگ به‌واسطه تاریخ و سایر اطلاعات مندرج به‌راحتی آرشیو شده و در صورت نیاز می‌توان بسیار سریع به آن دسترسی پیدا کرد؛ بنابراین ایجاد نظم و یکپارچگی درون‌سازمانی از مهم‌ترین مزایای طراحی سربرگ برای شرکت یا کسب‌­و­کار است. سربرگ در صورت داشتن طراحی استاندارد و جذاب می‌تواند مخاطبان را جذب و آنها را به مشتری بالفعل تبدیل کند. عکس این قضیه نیز صادق است. به‌نحوی‌که بسیاری از افراد در صورت مواجهه با یک سربرگ غیرحرفه­‌ای تمایلی به استفاده از خدمات شرکت مربوطه نشان نمی­‌دهند.

شرکت‌ها با استفاده از سربرگ به نحوی یک حاشیه امن برای کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنند؛ زیرا سربرگ طراحی خاص و منحصربه‌فردی داشته و سایر شرکت‌ها مجاز به استفاده از طرح به کار رفته در آن نیستند. از طرفی میزان سوءاستفاده و جعل نامه­‌های درج شده روی سربرگ بسیار کمتر از برگه‌های معمولی است. سربرگ‌های اداری در صورت بروز هرگونه مشکل به لحاظ قانونی قابل استناد و دارای اعتبار هستند. قرارگرفتن تمامی این مزایای در کنار هم موجب شده تا اکثر شرکت­ها در اولین گام برای طراحی سربرگ مختص خود اقدام کنند.

سربرگ در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سربرگ‌ها در اندازه‌های مختلف طراحی شده و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌­گیرند. نامه‌نگاری و مکاتبات درون‌سازمانی یکی از مهم­ترین کاربردهای این نوشت­‌افزار اداری است. همچنین برای مکاتبات برون‌سازمانی با اشخاص حقیقی و حقوقی نیز می‌توان از سربرگ استفاده کرد. کاربرد سربرگ محدود به مکاتبات نیست. بلکه برای نوشتن قرارداد یا پیش‌فاکتور استفاده فراوانی دارند.

استفاده از فونت مناسب یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه طراحی سربرگ است. نوشته‌­ها نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند. به‌نحوی‌که جزئیات به‌خوبی قابل‌مشاهده بوده و از طرفی فضای بسیاری را اشغال نکنند. همچنین داشتن رنگ‌بندی مناسب و طراحی زیبا، ساده و کاربردی برای تأثیرگذاری بیشتر سربرگ روی مخاطبان الزامی است.

سربرگ؛ نوعی تبلیغات ارزان قیمت و موثر

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که سربرگ تنها برای اداره یا شرکت‌های مطرح و بزرگ است. این در حالی است که شرکت‌های کوچک نیز می‌توانند با بهره‌گیری از این خدمات گام مؤثری در مسیر توسعه، پیشرفت و حرفه‌­ای شدن بردارند. تبلیغات یک کسب‌وکار به شیوه‌های مختلف در فضای واقعی و آنلاین انجام می‌شود. 

روش­های تبلیغاتی به لحاظ میزان هزینه‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. طبیعتاً شرکت­های کوچک و نوپا نمی‌تواند منابع مالی قابل‌توجهی را برای بخش تبلیغات اختصاص دهند. در نتیجه روش­های تبلیغاتی ارزان‌قیمت باید مدنظر قرار گیرد. در این بین طراحی سربرگ یک شیوه تبلیغاتی مؤثر و ارزان‌قیمت است. سربرگ نوعی تبلیغات سیار برای شرکت یا کسب‌وکار بشمار می‌رود؛ زیرا این برگه بین افراد مختلف دست‌به‌دست شده و اطلاعات آن در اختیار سایرین قرار می‌گیرد.

انواع سربرگ

انواع مختلفی از سربرگ برحسب کیفیت، اندازه و قیمت در دسترس متقاضیان قرار دارد. برحسب اندازه سربرگ‌ها معمولاً در اندازه A۴ و A۵ طراحی و تولید می‌شوند؛ اما در صورت نیاز می‌توان آنها را در اندازه‌های کوچک‌تر نیز طراحی کرد. کیفیت کاغذ بر اساس فاکتورهایی چون وزن، جنس، ضخامت و گرماژ تعیین می­‌شود. وزن کاغذ به جنس آن بستگی داشته و بین ۸۰ الی ۱۲۰ گرم متفاوت است. کتان، تحریری، کرافت و… از رایج‌ترین جنس‌های بکار رفته برای تولید سربرگ هستند. طبیعتاً سربرگ‌­های حاصل از کاغذهایی با وزن پایین، ضخامت کمتری دارند.

چگالی یا گرماژ کاغذ فاکتور مهمی در تعیین کیفیت سربرگ است. در صورت انتخاب گرماژ بالاتر، استحکام و قیمت سربرگ افزایش می‌یابد. مقدار مجاز گرماژ معمولاً بین ۳۸ الی ۸۰ است؛ اما امکان افزایش آن وجود دارد. برای تعیین مقدار این فاکتور برای سربرگ باید کاربرد آن مدنظر قرار گیرد. در صورت قراردادن سربرگ در دستگاه چاپ برای پرینت نامه و سایر مکاتبات، کاغذهایی با گرماژ پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در غیر این صورت و برای درج دستی مطالب روی سربرگ می‌توان کاغذهایی با گرماژ بالاتر را بکار گرفت. سربرگ­های دارای بافت و گرماژ بالا معمولاً برای مکاتبات خاص و دست­نویس مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی تمامی نکات پیرامون طراحی سربرگ پرداختیم. کاربران در صورت استفاده از سربرگ از مزایای بسیاری برخوردار می‌شوند. ایجاد نظم، یکپارچگی درون‌سازمانی، مکاتبات رسمی و حرفه‌ای با افراد حقیقی و حقوقی، قابل استناد بودن به لحاظ قانونی و کاهش سوءاستفاده از جمله این موارد به شمار می­‌روند. 

علاوه بر این سربرگ یک روش تبلیغاتی ارزان‌قیمت و مؤثر برای شرکت است. شما می‌توانید برای برخورداری از این مزایا از خدمات طراحی مجموعه آرش گرافیک استفاده کنید. برای طراحی اوراق اداری موردنظر خود و استعلام قیمت همین حالا سفارش خود را ثبت کرده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فاو آیکون وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک

وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک با دارا بودن کادری مجرب بصورت غیرحضوری (دورکاری) آماده انجام کلیه امور طراحی گرافیک، طراحی لوگو، طراحی سایت، مدیریت پیج اینستاگرام، سئو و بهینه سازی سایت برای شما مشتری محترم می‌باشد. جهت مشاوره و سفارش طراحی یا اطلاعات تکمیلی با ما در تماس باشید:

مقالات ما

تعریف لوگو
آرش فرشاد

لوگو چیست؟

لوگو چیست و انواع آن کدامند؟ یک نشانه گرافیکی یا نماد گرافیکی که توسط شرکت‌ها/ ادارات/ موسسات و اشخاص برای

No more posts to show
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.