طراح گرافیک کیست و چه وظایفی دارد؟

طراح گرافیک کیست و چه وظایفی دارد؟

طراحی گرافیک با عنوان طراحی ارتباطات هم شناخته می شود.

گرافیست کیست؟

طراحان گرافیک به عنوان پیوند دهنده های بصری عمل می کنند و کلیات بصری را با استفاده از رایانه نرم افزار و یا با دست ایجاد می نمایند.

آن ها از نمادهایی برای اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و جذب کننده ی مصرف کنندگان به وسیله  فرم های مجازی و هنری که می تواند شامل جملات، کلمات و یا تصاویر باشد، هستند. اغلب هدف طراحان گرافیک جذب شدن توسط سازمان هایی می باشد که بسیار برجسته و معتبر هستند.

آنها می توانند با استفاده از رسانه های مختلف، هویت و ایده های خود را تبلیغ کنند، این تبلیغات می تواند شامل قلم ها، تصاویر، شکل ها، رنگ ها، طراحی های قابل چاپ، عکاسی، آرم یا همان لوگو، انیمیشن و بیلبورد باشد.

هدف اصلی طراحان گرافیک

طراحان گرافیک باید با سایر طراحان و مشتری های دیگر ارتباط برقرار کنند تا معلوم شود طرح های آنان، پیام مطلوب را منتشر کرده و اطلاعات آنها را به طور واقع و خالص بیان می کند. اکثر آنها برای اجرای طرح های خود از نرم افزار های ویژه و تخصصی طراحی گرافیک بهره می برند.

آنها باید بتوانند راهکارهای مختلفی را جهت برقراری ارتباط بین مصرف کنندگان برای انتقال ایده های خود ارائه دهند. آنها طرح های متفاوت و ویژه ای را گسترش می دهند که پیام خاصی را به مصرف کنندگان منتقل می کند.

حقوق یک طراح گرافیک

حقوق یک طراح

متوسط حقوق برای طراحان گرافیک در ایالات متحده، حدود ۳۴.۲۹۹ دلار در سال است. حقوق معمولاً از ۳۰.۲۸۶ دلار شروع می شود و تا ۴۸.۳۹۵ دلار افزایش می یابد.

آیا برای طراحی گرافیک نیاز به توانایی در این زمینه دارید ؟

امروزه که نرم افزار های تخصصی گرافیک در رایانه ها موجود هستند ، قابلیت اجرای آن ها نسبت به حس خوب طرحی که به شما میدهد اهمیتی ندارد. اکنون لازم  نیست که شما برای انجام امور گرافیکی، یک هنرمند درجه یک باشید، اما باید بتوانید ایده و طرح های پیشنهادی خود را بر روی کاغذ بیاورید و این طرح ها باید به مشتری، حس و نظر شما را درباره این کار منتقل کند.

برای حل این مشکل باید برخی از دوره های آموزش ترسیم و طراحی را بگذرانید. ناامید نشوید و نگران نباشید چون هرچه زمان زیادی برای تمرین بگذارید به خودآگاهی بیشتری دست خواهید یافت.

یک طراح گرافیک چه کاری انجام میدهد؟

طراحان گرافیک از طریق چیدمان صفحات وب، صفحات چاپی و همچنین تصاویر برای ارتباط برقرار کردن بین ایده هایشان استفاده و فناوری و هنر را ترکیب میکنند. آنها بعضی مواقع از عنصر های طراحی مختلفی برای رسیدن به جلوه های تزئینی یا هنری استفاده می کنند،

مطلب پیشنهادی :  درآمد (دستمزد) طراحان گرافیک

آنها طرح های پایه و طراحی تولیدات را برای بروشورها، تبلیغات و گزارش های شرکتی گسترش میدهند. طراحان گرافیک با تصاویر و متن سر و کار دارند، آنها بیشتر اوقات اندازه قلم، نوع فونت، طول و رنگ عناوین و متن ها را  انتخاب می نمایند. همچنین طراحان گرافیک تعیین می کنند که متن و تصاویر چگونه در یک صفحه و یا در صفحات مختلف نمایش داده شوند.

استفاده از متن ها در طراحی

طراحان برای استفاده و همچنین چیدمان متن ها با نویسندگانی که کلمات را تعیین می کنند همکاری دارند و تصمیم میگیرند که این کلمات در کجای لیست ها، پاراگراف ها و همچنین جدول ها قرار گیرند. به طور معمول کار آنها شامل موارد زیر می باشد :

 • با مدیر هنری و یا مشتری برای مشخص کردن دامنه یک پروژه ملاقات می کنند.
 • درباره ی راهکارها به مشتریان برای رسیدن به مخاطب خاص توصیه می کنند.
 • آن پیام و مفهومی که قرار است به تصویر کشیده شود را تعیین می کنند.
 • تصاویری را خلق می کنند که به شناسایی و انتقال پیام آن کمک کند.
 • با استفاده از دست یا نرم افزار های رایانه ای طرح هایی را اجرا می کنند.
 •  تصاویر بصری و یا صوتی برای آرم، محصول و وب سایت ها طراحی می کنند.
 •  مدل و سبک متن، رنگ ها و تصاویر را با دقت انتخاب می کنند.
 •  طرح ها را در زمان خاص خودشان به مشتری و مدیر هنری ارائه می دهند.
 •  از نظرهای پیشنهادی مشتریان در طرح نهایی استفاده می کنند.
 •  قبل از منتشر کردن و چاپ طراحی ها، خطاهای آن ها را بررسی و رفع می کنند.

محل کار طراح گرافیک کجاست ؟

محل کار طراح

پاسخ به این سوال بسته به گزینه های مختلفی که انتخاب می کنید متفاوت است. معنای کار در منزل این نیست که شما در یک سازمان مشخص مشغول به کار هستید بلکه کار شما به یک مالک منفرد و یا یک گروهی از مارکت ها مربوط است. در این مورد، طراحان گرافیک معمولا کلی گرا می باشند و مهارت های گسترده و مختلفی را دارا هستند، به شکلی که قادر به پاسخ کلیه نیاز های ویژه و خلاقانه ی یک شرکت دارند.

مطلب پیشنهادی :  11 نکته برای طراحی لوگو حرفه ای

معایب کار در منزل :

 • قوانین بیشتر و دشوارتر
 • یک طراح گرافیک می تواند احساس محدودیت کند و برای رفع این مشکل باید در حالی که دستورالعمل ها را رعایت می کند، ایده های بروز تری به وجود بیاورد.
 • ارتباطات کمتر، طراحان گرافیک مجبورند طرح های گرافیکی خود را به کسانی که طراح نیستند توجیه کنند و توضیح دهند.

مزایای کار در منزل :

 • زمان کار دست خودشان است و هزینه دریافتی بر اساس میزان تایم کار شده بر روی طرح قابل دریافت می باشد.
 • ایده های به کار رفته طبق الگوی خاصی رعایت نشده و بر اساس نظرات تنها خود طراحان به بار می نشیند.

معایب کار در شرکت :

 • داشتن رئیس
 • نداشتن قدرت انتخاب
 • یکنواخت شدن زمان کاری
 • درآمد ثابت

مزایای کار در شرکت :

 • تفکیک محل اشتغال و منزل
 • مشارکت با همکاران در محیط کار
 • ثبات شغل، بدون نیاز به جذب مشتری
 • ایجاد فرصت هایی برای صعود و پیشرفت
 • تمرکزی کامل که به طراحان اجازه میدهد تا درک واضح و روشنی از سازمانی که در آن مشغول هستند ذاشته باشند
 • دستیابی به موفقیت بلند مدت و مشاهده نتایج مثبت آن

باید در نظر داشت که یک محیط غیر طراحی مانند شرکت می تواند نسبت به شرایط طراحان گرافیک بهینه نباشد. در این صورت، طراحان کمتر با آن شرکت همکاری می کنند و از آن پس به عنوان گرافیست آژانس مشغول به کار می شوند.

طراحان گرافیک در آژانس های گرافیکی توسط  مشتریان خارجی و برای تولید محتوای خلاقانه استخدام می شوند. در محیط این آژانس ها، طراحان به طور معمول با انواع زیادی از مارکت ها همکاری می کنند.

نکته مثبت کار در آژانس :

مدیرانی که در این آژانس ها حضور  دارند با انواع امور گرافیکی آشنا هستند و دیگر نیازی به توضیح شما ندارند همچنین آنها از شما انتظارات و خواسته های والایی دارند. گاهی اوقات پیدا کردن اثر الهام بخش برای ایجاد یک اثر هنری ویژه و منحصر به فرد برای مشتری دشوار است.

کاری که می توانید برای باز کردن ذهن خلاقانه خود انجام دهید این است که خود را به اصطلاح در کفش مشتری قرار دهید. چه چیزی شما (به عنوان مشتری) را ترغیب به خرید خدمات یا محصول می کند؟ چرا آن را خریداری می کنید ( آیا این یک نیاز یا نیاز است؟ )

تنها ماموریتی که یک طراح گرافیک دارد فروش خدمات یا کالای مشتری است (آنها مانند فروشندگان بصری عمل می کنند). بنابراین اگر می توانید به ایده ای برسید که خود شما را وادار به خرید کند،

مطلب پیشنهادی :  بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (seo)

مطمئناً در مسیر صحیحی و درستی قرار دارید. همچنین می توانید نگاه کنید که طراحان گرافیک گذشته با محصولات یا خدمات مشابه چگونه برخورد کرده اند و کار خلاقانه آنها ممکن است ایده ها و جرقه های جدیدی را در شما ایجاد کند.

ایده های طراحی دودل بارها و بارها تا زمانی که یک طراحی جامد شروع به نشان دادن خود کند. طراحان گرافیک همچنین به عناوین طراح ارتباطات ، طراح ارتباطات ویژوال با نام تجاری توسعه دهنده هویت و مشخصه طراح گرافیک نیز شناخته می شوند.

بهترین پیشنهاد ها برای دانشجویان رشته طراحی گرافیک :

اینکه از شروع و ابتدای کار، عاشق کارتان باشید در هر زمینه ای بسیار حائز اهمیت است. ابتدا باید مطمئن باشید که با هر تغییر در صنعت باید بروز شوید، نباید بدون آگاهی از پیشرفت های روز دنیا و صرفا با دنبال کردن عقاید کهنه این کار را انجام دهید چون در این صورت با شکست مواجه خواهید شد.

گاهی اوقات شما بر روی طرحی که در حال اجرای آن هستید سرمایه گذاری فراوانی می کنید، آن هم به قدری که اگر کسی به شما انتقاد کند نسبت به آن موضع می گیرید که این کار اشتباه است، شما باید ذهن خود را آماده ی هرگونه انتقاد و پیشنهادی کنید .

این طرز فکر را که اگر کسی کار شما را دوست ندارد به این معناست که شما طراح بدی هستید، دور بیندازید. بر روی طرح ها و نمونه کارهای خود سرمایه گذاری کنید، روی بهترین طرح های خود وقت بگذارید و آن را آنقدر در معرض عموم قرار دهید که بتوانید آنرا توسعه و گسترش دهید.

مدیران و کارفرماها همیشه از شما می پرسند که چرا آن قطعه را در آنجا قرار دادی؟ بنابراین شما باید بررسی و اطمینان حاصل کنید که چه قطعه ای را در چه جایی قرار داده اید.

مهم ترین تفاوت بین طراحی وب و چاپ چیست؟

طراحی وب مجموعه کاملی از محدودیت ها، متغیرها و فرصت های جدید که در طراحی چاپ وجود ندارند، به نمایش می گذارد. در مقابل، طراحی چاپ معمولا به معنی اجرای طرح های ثابت می باشد که در آن طراح گرافیک میداند که باید چه محتوایی برای مخاطب و مشتری خود تولید کند.

شبکه های اجتماعی ما: میتوانید از اینستاگرام و یا تلگرام استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک
ارسال