چرا به سایت احتیاج داریم؟

اهمیت داشتن سایت

این روزها هر شرکت کوچکی هم در ابتدای کار سایتی را می‌سازد و هر آنچه درمورد شرکتشان است را در آن به اشتراک می‌گذارد، اما شاید خیلی از شما با این کار موافق نباشید و در مورد مزیت های واقعی آن چیزی ندانید و بپرسید چرا به سایت احتیاج داریم؟ در این مطلب قصد داریم مزیت های کوچک اما فوق‌العاده مهم در خصوص راه‌اندازی سایت را برایتان مثال بزنیم. امید است شما بعد از خواندن این مطلب به اهمیت داشتن سایت پی ببرید و همین امروز آن را بسازید.

اما یک سوال؟ این همه اصرار برای داشتن سایت برای چیست؟؟

فرض کنید شما در یک بن بست کوچک در انتهای یک خیابان وسیله‌ای را اختراع کرده‌اید، اما هیچ کس به افتخار شما دست نمی‌زند، یا شما را به عنوان یک فرد مشهور نمی‌شناسد. زمانی که از این کوچه‌ها خارج شوید و خودتان را همراه با اختراعی که کرده‌اید در معرض نمایش بگذارید آن موقع مورد تشویق همگان قرار می‌گیرید.

سایت هم دقیقا همین کار را می‌کند؛ با داشتن سایت و فعالیت های اینترنتی شما از کوچه های تاریک کسب و کار خود خارج می‌شوید و مورد توجه عموم مردم قرار می‌گیرید. در این مطلب با سایر اهمیت های داشتن سایت آشنا می‌شویم.

دلایلی برای داشتن سایت

اهمیت اول؛ در دسترس بودن و پاسخگویی به سوالات مشتری در هر مکانی

شما و کل افراد شرکتتان همیشه آماده انجام کار نیستید و نمی‌توانید پاسخگوی مشتریان خود باشید. بنابراین به وسیله‌ای احتیاج دارید که حتی در زمان خواب هم همانند روز بدون خستگی یا دریافت پول کار بکند. اهمیت داشتن سایت زمانی معلوم می‌شود که مشتری خود به خود با خواندن مطالبی که در سایت قرار داده اید به شما بپیوندد و با شما ارتباط بگیرد. یعنی مطالب باید آنقدر قوی باشد که هر خواننده‌ای را تحت تاثیر همکاری یا خرید از شما قرار دهد.

اهمیت دوم؛ کاهش هزینه های اضافی

شاید باور نکنید، اما وجود سایت هزینه های بسیاری از جمله هزینه برق، حقوق اضافی، اینترنت و تلفن را کم می‌کند زیرا؛ برای توضیح و فروش محصولاتتان به طور دستی و معمولی در مرحله اول به یک اپراتور نیاز دارید که مبلغی را بابت حقوق دریافت می‌کند. بعد از آن هم برای ارتباط گرفتن با مشتریان به اینترنت یا تلفن احتیاج دارد که کل روز با آنها صحبت کند. نکته بسیار مهم اینکه تبلیغات با سایت کم‌هزینه‌تر و راحت‌تر از حالت معمول است و به جای هدر رفتن سرمایه آن را پس انداز کرده یا در راه بهتری خرج می‌کنید.

اهمیت سوم؛ ارتباط نامحدود با همه مردم

فکر می‌کنید شما بدون داشتن سایت یا حتی اینترنت با چند نفر در ارتباط بودید؟ ۳۰؟ ۴۰ نفر؟ ۵۰؟ یا نهایتا ۶۰ نفر بوده اند؟ به نظر شما این تعداد از مشتری برای شرکت شما کافی است!؟ قطعا نه کافی نیست. یکی از فواید اینترنت همین نامحدود بودن ارتباطی است که بین کاربران در سراسر دنیا رخ می‌دهد و همه آنها را از شرق به غرب وصل می‌کند. به همین خاطر شما حتما طی مدت زمانی هر چند کوتاه ممکن است از طریق سایتی که ایجاد کرده اید با مشتریان سایر شهر‌ها یا حتی مشتریان بین المللی هم ارتباط بگیرید.

اهمیت چهارم؛ ارائه محصولات برای معرفی و فروش

اگر شرکت شما محصولاتی برای فروش داشته باشد مطمئنا سایت بهترین فروشگاه برای مشتریان آن محصول خواهد بود. در فروشگاه های اینترنتی تمامی محصولات در دسترس مشتری قرار می‌گیرد و او می‌تواند در کمال آرامش آنها را از نظر های مختلفی مثل قیمت بررسی کند و در آخر دست به انتخاب بزند. به این صورت شما مشتری های زیادی از سراسر ایران و دنیا خواهید داشت و شاهد فروش چند برابر خواهید بود.

اهمیت پنجم؛ کسب درآمد با وب سایت

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که با داشتن وب‌ سایت هم می‌توانید درآمد داشته باشید. با همان وب سایتی که برای شرکت خود ساختید این امکان را دارید که خارج از موضوع کاری خود و از طریق تبلیغات نیز کسب درآمد کنید. همه تبلیغاتی که ما در سایت‌ها می‌بینیم اتفاقی نیست. البته باید توجه کنید که همه چیز به بازدید سایت شما بستگی دارد. هر چقدر بازدید و فعالیت در سایت شما توسط افراد بیشتر باشد، قیمت تبلیغاتتان نیز بالاتر خواهد رفت. به این ترتیب یک درآمد مناسب اما به درد بخور خواهید داشت.

اهمیت ششم؛ کنترل برند شخصیتان در دستان شماست

اگر به تازگی شرکتی تاسیس کرده‌اید، یا صاحب برند شخصی شدید باید خودتان معرف آن باشید. قطعا در سال های آتی وب سایت های زیادی شما را معرفی خواهند کرد، اما چه بهتر آنکه خودتان هم منبعی برای شناخت مشتریان از برند و شرکتتان داشته باشید. در واقع با این کار به شرکتتان رسمیت می‌بخشید و آن را به عنوان یک برند معتبر تایید می‌کنید. به این صورت مردم هم از عملکرد و فعالیت های شرکت استقبال می‌کنند.

اهمیت هفتم؛ وب سایت‌ها معتبرتر از شبکه های اجتماعی هستند

به اپلیکیشن هایی نظیر اینستاگرام اصلا اعتماد نکنید، زیرا هر لحظه ممکن است پیج شما با خطری جدی مواجه شود یا فقط انجام یک اشتباه تمام زحمات شما را به باد دهد. پیشنهاد می دهیم که کسب و کارتان در فضای مجازی فعالیت داشته باشد، اما نه اینکه به آن بسنده کنید.

هر کسب و کاری نیاز به معرفی در هر اپلیکیشن معروفی مثل اینستاگرام، لینکدین، توییتر و… را دارد، اما باید منبع اصلی آن یک وب سایت باشد که همه این صفحات تجاری را تایید کند. در کل وب سایت معتبرتر و شناخته شده‌تر از سایر اپلیکیشن هاست.

جمع بندی کلی اینکه...

در حال حاضر همه چیز در حال پیشرفت و در حال سازش با دنیای بزرگ اینترنت است. بدون شک همه ما در حال رشد و تغییر هستیم و باید همانند سایر آدم‌ها با این روند به پیش برویم. همسان شدن با دنیای مخلوط با اینترنت مشکل نیست، اما واجب است.

امروزه همسان بودن با اینترنت یعنی همسان شدن و ارتباط گرفتن با کل دنیا اما باز هم برخی از ما اصرار بر کار کردن به شیوه سنتی داریم؛ در این صورت نباید توقع پیشرفت یا دیده شدن را داشته باشیم، پس برای دیده شدن در دنیا و همپایی با رقیبان باید به دنیای اینترنت عجین شوید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه‌های اجتماعی:

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
  • لطفا به ما امتیاز دهید
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرش فرشاد موسس آرش گرافیک

آرش فرشاد

طراح گرافیک

من آرش فرشاد هستم موسس وبسایت طراحی آنلاین آرش گرافیک و آکادمی بلیز لرن، عاشق خلق ایده‌های ناب و نو، اینجام تا تجاربم رو در اختیار شما دوسداران طراحی گرافیک و مهارت‌های حوزه دیجیتال مارکتینگ قرار بدم.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.