آرش گرافیک
جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.

بهترین کتاب های طراحی گرافیک + لیست ۵ عددی

بهترین کتاب های طراحی گرافیک
یکی از بهترین روش هایی که برای رشد و پیشرفت در زمینه های شغلی مختلف پیشنهاد و توصیه می شود، مطالعه کتاب های تخصصی و مفید در همان حوزه و رشته است. خوشبختانه امروزه کتاب های تخصصی مختلفی برای رشته های مختلف و از جمله برای رشته هنر و گرافیک وجود دارد که مطالعه و بررسی آن ها خالی از لطف نیست.
طرح لایه باز سربرگ و کارت ویزیت میخوای؟
کافیه وارد لینک زیر بشی و PSD انواع فایل لایه باز رو با قیمت بسیار کم بخری!

در واقع اهمیت و ضرورت مطالعه کتاب های طراحی گرافیک کمک می کند تا هر فرد از راهنمایی های تخصصی در زمینه طراحی لوگو، طراحی انیمیشن، تصویر سازی، رنگ شناسی، روانشناسی رنگ و … بهره مند شود.

علاوه بر این، با مطالعه بهترین کتاب های طراحی گرافیک می توانید با تکنیک ها و نکات مختلف و مهم طراحی آشنا شده و برحسب علاقه یا مهارت خود در زمینه مورد نظرتان رشد و پیشرفت کنید.

به همین منظور در ادامه این مطلب به معرفی بهترین کتاب های کاربردی در زمینه گرافیک می پردازیم تا شناخت بیشتری در این مورد داشته باشید.

معرفی بهترین کتاب های طراحی گرافیک

معرفی بهترین کتاب های طراحی گرافیک

همان طور که می دانید طراحی گرافیک یک رشته حرفه ای و هنری بسیار کاربردی است که با هدف ایجاد و برقراری ارتباط بصری برای منتقل کردن یک پیام خاص به مخاطبین دنبال و انجام می شود.

یک فرد علاقه مند و فعال در زمینه طراحی گرافیک، برای یادگیری تکنیک های حرفه ای طراحی گرافیک لازم است که کتاب های مهم و کاربردی را مطالعه کند.

از جمله بهترین کتاب های کاربردی در زمینه طراحی گرافیک می توان کتاب های زیر را معرفی کرد:

۱. کتاب مبادی سواد بصری

یکی از کتاب های کاربردی و مفید برای یادگیری و تمرکز روی طراحی گرافیک، کتاب مبادی سواد بصری است که جزو کتاب های پایه برای رشته هنرهای تجسمی محسوب می شود. این کتاب توسط ا.داندیس که جزو افراد فعال و مطرح در زمینه طراحی گرافیکی محسوب می شود، تالیف شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این کتاب این است که به صورت مفصل در مورد سبک های مختلف طراحی گرافیک در آن صحبت شده است. از ویژگی های بسیار مطلوب کتاب مبادی سواد بصری این است که نویسنده کلام و تصویر را با یک دیگر مقایسه کرده است. همچنین به منظور درک و یادگیری بهتر خواننده آن را با الفبای زبان مقایسه نموده است.

علاوه بر این، در این کتاب تمرین هایی ارائه شده که باعث تربیت چشم ها می شود و همه چیز را از ابتدا شروع به آموزش دادن کرده است.

به همین دلیل می توان گفت که یک کتاب کاملا مناسب برای افراد علاقه مند به هنر و یادگیری طراحی گرافیکی است.

۲. کتاب درون پاراگراف چه می گذرد؟

نویسنده کتاب درون پاراگراف چه می گذرد؟ سایرس های اسمیت یکی از بهترین اساتید برجسته و مطرح در زمینه تایپوگرافی مدرن است. می توان گفت اگر به دنبال یک کتاب کاملا اصولی برای یادگیری اصول طراحی تایپوگرافی هستید، این کتاب بهترین انتخاب است.

در این کتاب به صورت مفصل در مورد کاربرد تایپ صحبت شده است. علاوه بر این، تمرکز این کتاب روی آموزش چگونه خواندن، رعایت و توجه به فاصله حروف، فاصله کلمات و سطرهای مختلف و مقایسه آن ها با یک دیگر است.

در واقع با مطالعه این کتاب یاد می گیرید که برای انجام پروژه های مختلف طراحی گرافیک و تایپوگرافی، با تکیه بر اصول تایپوگرافی بهترین طرح مورد نظر را برای کارفرما و مشتری خود طراحی و ارائه کنید.

۳. کتاب هنر رنگ

یوهانس ایتن یکی از اساتید برجسته و مطرح در زمینه طراحی گرافیک است. یکی از بهترین کتاب های تالیف شده توسط این هنرمند و نویسنده برجسته، کتاب هنر رنگ می باشد. در آن به صورت مفصل در مورد انواع کنتراست رنگ، هارمونی رنگ ها، دایره و مثلث رنگ، ترکیب بندی رنگ ها (کمپوزیسیون)، امپرسیون و اکسپرسیون رنگ ها و… صحبت شده است.

می توان با مطالعه و تمرکز روی این کتاب با اصول رنگ شناسی و ترکیب رنگ که جز مهم ترین مباحث در طراحی گرافیک محسوب می شود، آشنا شد. در واقع طبق بررسی های انجام شده می توان گفت که هدف از تالیف این کتاب، بررسی رنگ برای درک هر چه بهتر هنر است.

به صورتی که می توان نتیجه گرفت با مطالعه کتاب هنر رنگ می توانید با شناخت و درک رنگ های بهتر، اثر هنری خاص و بسیار منحصر به فردی طراحی و ارائه کنید.

 

۴. ایده یابی خلاق در طراحی گرافیک

کتاب ایده یابی خلاق در طراحی گرافیک توسط سهیل یداله زاده تالیف و نوشته شده است. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین اصول برای شروع طراحی یک طرح خاص و زیبا، ایده و خلاقیت داشتن است. بسیاری از طراحان گرافیک مبتدی و تازه کار با مشکل نداشتن ایده و خلاقیت مواجه هستند.

اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه بوده یا یک طراح مبتدی و تازه کار هستید، این کتاب اصول مهم برای خلاقیت و ایده پردازی را آموزش می دهد. همچنین تمرکز این کتاب روی یادگیری و آموزش خلاقیت و تلفیق آن با طراحی و اجرای طرح های خلاقانه و منحصر به فرد است.

به صورتی که با مطالعه و تمرکز روی ایده ها و تکنیک های مختلف آن می توانید به بهترین نحو به یادگیری، خلق ایده و پرورش آن بپردازید.

۵. مبانی طراحی گرافیک

همان طور که می دانید در دنیای امروز در کنار همه رشته های مختلف از جمله در هنر هم نشانه ای از تکنولوژی دیده می شود. به همین منظور در کتاب مبانی طراحی گرافیک به صورت کامل و جامع به موارد مختلفی از جمله اصول، تاریخ و تکنولوژی و هنر پرداخته شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های این کتاب تلفیق آموزش هنر، گرافیک پایه و گرافیک رایانه ای به صورت مشترک و همزمان با یک دیگر است. همچنین در فصول مختلف این کتاب پس از آموزش تکنیک ها و موارد آموزشی مختلف، تمرین ها و نقدهای کاربردی و متناسب با همان آموزش ها نیز ارائه شده که انجام آن ها به یادگیری هر چه بهتر هنرمندان و علاقه مندان به هنر کمک زیادی می کند.

جمع بندی

از بهترین روش هایی که همواره در رشته ها و حوزه های مختلف توسط اساتید برجسته پیشنهاد می شود، مطالعه کتاب های پایه و اصولی است. این موضوع در مورد همه رشته ها و حوزه ها از جمله هنر هم صدق می کند.

بنابراین در صورتی که به هنر و طراحی گرافیک علاقه دارید و به دنبال رشد و پیشرفت هستید، مطالعه کتاب های کاربردی و مفید در این زمینه را در برنامه یادگیری خود قرار دهید. در این مطلب به معرفی ۵ مورد از بهترین کتاب های طراحی پرداخته شد.

با مطالعه این مقاله ضمن آشنا شدن با انواع کتاب های مفید در زمینه طراحی گرافیک، می توانید بهترین کتاب مورد نظرتان را انتخاب و خریداری نمایید.

لطفا از آرش گرافیک حمایت کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *