مشهورترین تابلوهای نقاشی در جهان [اسامی+عکس]

مشهورترین تابلوهای نقاشی در جهان [اسامی+عکس]
همه ما بارها نام مشهورترین تابلوهای نقاشی در دنیا را شنیده ایم و همچنین در مورد آن ها نقد و بررسی های مختلفی را خوانده ایم. چرا که مشهورترین و بهترین تابلوهای نقاشی در جهان علاقه مندان زیادی در سراسر دنیا داشته و دارد و نگاه افراد زیادی را به خود جلب می کند. حتما شما هم بارها در گوگل به دنبال مشاهده نقاشی های مشهور در دنیا بوده اید و تصاویر و نقاشی های زیادی هم مشاهده کرده اید. در صورتی که همه این نقاشی ها از شهرت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار نیستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم مشهورترین آن ها که از نظر کیفی هم بسیار زیبا و مطلوب است را معرفی کنیم.
طرح لایه باز سربرگ و کارت ویزیت میخوای؟
کافیه وارد لینک زیر بشی و PSD انواع فایل لایه باز رو با قیمت بسیار کم بخری!

معرفی تابلوهای نقاشی مشهور در دنیا

هنرمندان و نقاشان زیادی در سراسر دنیا سالانه نقاشی ها و آثار زیبا و منحصر به فردی را به نمایش می گذارند. در این میان صرفا برخی از تابلوها و آثار هنری ماندگار می شوند و نگاه طرفداران زیادی را به خود جلب می کنند. از جمله مشهورترین تابلوهای نقاشی زیبا می توان آثار زیر را معرفی کرد.

 

نقاشی شب پر ستاره

یکی از تابلوهای زیبا و مشهور که نظر بینندگان زیادی را به خود جلب کرده، نقاشی شب پر ستاره است. این نقاشی اثر ونسان ونگوگ است که از گذشته تاکنون آثار زیبا و منحصر به فردی را از خود به جا گذاشته است. ونسان ونگوگ نقاشی شب پر ستاره را در سال ۱۸۸۹ میلادی در دوران بیماری و با تکیه بر قوه تخیل خود طراحی کرد. از زمان های گذشته تاکنون نقد و بررسی های مختلفی روی این نقاشی انجام شده و در حال حاضر نیز این تابلو در موزه شهر نیویورک نگه داری می شود.

نقاشی شب پر ستاره

 

نقاشی شام آخر

همان طور که می دانید لئوناردو داووینچی یکی از نقاشان مطرح در سراسر دنیا است که شهرت و محبوبیت زیادی بین علاقه مندان به نقاشی و هنر دارد. این هنرمند آثار زیبا و منحصر به فردی را از خود به جا گذاشته که یکی از بهترین آن ها، نقاشی شام آخر است. این نقاشی روی دیوار کلیسا سانتا ماریا دل گراتزیه در شهر میلان نصب و قرار گرفته است. طراحی منحصر به فرد این نقاشی بدین صورت است که جزو یکی از بهترین آثار مذهبی در طول تاریخ شناخته می شود به صورتی که برخی افراد تصاویر نقاشی شده و الهام گرفته از آن را در منزل خود هم دارند.

نقاشی شام آخر

 

نقاشی مونالیزا

حتما شما هم نام نقاشی مونالیزا را به عنوان یکی از زیباترین و بهترین تابلوهای نقاشی شنیده اید. نقاشی مونالیزا نیز آخرین اثر لئوناردو داووینچی است که سال هاست در سراسر دنیا افراد زیادی نام آن را شنیده و دیده اند. در این نقاشی چهره یک خانم به نام لیزا دل ژوکوندو و همسر یک مرد فرانسوی به نام فرانچسکو ژوکوندو به تصویر کشیده شده است. به همین دلیل این تابلو نقاشی با نام لبخند ژوکوند نیز شناخته می شود. یکی از مهم ترین دلایل راز آلود بودن این نقاشی، این است که هر کس بر اساس نظر و نگاه خود می تواند نظرات متفاوتی در مورد آن داشته باشد. به صورتی که برخی افراد آن را فردی غمگین می بینند و برخی دیگر تصور می کنند که این زن لبخند می زند.

نقاشی مونالیزا

 

نقاشی مهمانی قایقرانی

یکی از نقاشان معروف و مشهور که سابقه طراحی تابلوهای نقاشی زیبا و بسیار چشم نواز را دارد، Mary Cassatt یک نقاش آمریکایی است. او در اواخر قرن ۱۹ میلادی به پاریس سفر کرد و چند نقاشی کشید. یکی از نقاشی های ماندگار و زیبای او نقاشی مهمانی قایقرانی است. پس از رونمایی شدن این نقاشی به دلیل رابطه بسیار خوبی که Mary Cassatt با افراد ثروتمند در آمریکا داشت، باعث شد که این نقاشی در شهرهای مختلف و از جمله در آوانگارد فرانسه در معرض نمایش گذاشته شود. همین اقدام او تاثیر زیادی در بیشتر معروف شدن نقاشی مهمانی قایقرانی داشت.

نقاشی مهمانی قایقرانی

 

نقاشی مادام رکامیه

نقاش نقاشی مادام رکامیه ژاک لوئی دیوید است که به دلیل نقاشی های پرتره مختلف او، شهرت زیادی به دست آورد و بارها تحسین شد. یکی از آثار نقاشی چشم نواز و زیبای او، نقاشی مادام رکامیه است که به صورت بسیار زیبا و با بازوهای برهنه طراحی شده است. در این نقاشی روی زیبایی مدل و به تصویر کشیدن انحنای نرم دستان، خطوط پشت گردن، و نگاه عمیق او تمرکز شده است. این نقاشی در قرن ۱۹ میلادی کشیده شد و از آن پس تاکنون در موزه لوور فرانسه نگه داری می شود.

نقاشی مادام رکامیه

 

نقاشی خود نگاره بدون ریش ونگوگ

یکی دیگر از نقاشان حرفه ای که بارها نقاشی های پرتره مختلفی از خود طراحی و نقاشی کرد، وینسنت ونگوگ است. او در زمان های مختلف نقاشی های خیره کننده زیبایی از خود به یادگار گذاشت که یکی از مشهورترین آن ها، خود نگاره بدون ریش ونگوگ است. در واقع او به دلیل بد بودن وضعیت مالی خود، پولی برای پرداخت کردن به مدل های مختلف را نداشت. به همین دلیل برای به نمایش گذاشتن هنر خود، پرتره های خود را به تصویر می کشید.

نقاشی خود نگاره بدون ریش ونگوگ

 

نقاشی شماره پنج

یکی از مشهورترین آثار نقاشی جکسون پولاک که حالت اغتشاش و هرج و مرج را به بهترین نحو به تصویر کشیده، نقاشی شماره پنج است. طرح های در هم تنیده و حالت گردشی این نقاشی زیبایی آن را دو چندان کرده است. به همین دلیل همواره نقاشان و طراحان مطرح و بزرگ در سراسر دنیا این نقاشی را مورد بررسی قرار داده و آن را تحلیل می کنند. علاوه بر این، یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نقاشی، فروش ۱۴۰ میلیون دلاری آن است. به صورتی که می توان گفت جزو گران ترین نقاشی های جهان هم شناخته می شود.

نقاشی شماره پنج

 

نقاشی دسیسه

نقاشی دسیسه اثر جیمز انسور است که طراحی منحصر به فرد و بسیار زیبایی دارد. در این تابلو جیمز انسور از نقاب های مختلف برای پوشاندن احساسات درونی و کاراکترهای مختلف در تصویر برای اغراق هر چه بیشتر احساسات استفاده کرده است. به همین دلیل می توان گفت که نقاشی دسیسه جزو معروف ترین آثار نقاشی اکسپرسیونسیم هم محسوب می شود. طبق بررسی های انجام شده، این نقاشی برگرفته از اتفاقات شخصی زندگی انسور است که آن را به بهترین نحو به تصویر کشیده است.

نقاشی دسیسه

 

نقاشی دست نیایش گر

یکی دیگر از آثار نقاشی شگفت انگیز که به بهترین نحو و با تکیه بر یک روایت واقعی نقاشی شده، نقاشی دست نیایش گر (Praying Hands) است. این نقاشی با نام دست های یک پیامبر (Study of the Hands of an Apostle) هم شناخته می شود و توسط آلبرشت دورو به تصویر کشیده شده است. طبق یک روایت مشهور در این نقاشی دست های برادر آلبرشت دورو را توصیف می کند. در واقع با توجه به این که خانواده دورو نقاش این طرح، وضع مالی خوبی نداشتند، مجبور بودند که یکی از دو برادر نقاش شده و برادر دیگر سخت کار کند. بنابراین آلبرشت دورو دست های رنج دیده برادرش را به زیبایی هر چه تمام خلق کرد.

نقاشی دست نیایش گر

 

نقاشی سنت جان

یکی از بهترین آثار مشهور داووینچی که طبق گفته برخی کارشناسان در بین سال های ۱۵۱۳ تا ۱۵۱۶ میلادی آن را کشیده و به یادگار گذاشته، نقاشی سنت جان است. دو مورد از مهم ترین ویژگی های این نقاشی که باعث مشهور شدن آن شده، داشتن دو حالت ابهام و نا آرامی در تصویر است. مدل این نقاشی  SALAI  است که گویا یکی از نزدیکان داووینچی نیز هست. در حال حاضر این نقاشی در موزه لوور فرانسه نگه داری می شود.

نقاشی سنت جان

 

جمع بندی

مشاهده کردن آثار نقاشی مشهور در جهان همواره حس خوبی را به علاقه مندان به هنر و نقاشی منتقل می کند. به همین منظور در این مطلب نیز ۱۰ مورد از آثار نقاشی مشهور را معرفی کرده و مورد بررسی قرار دادیم.

لطفا از آرش گرافیک حمایت کنید:
سفارش طراحی لوگو
طراحی لوگو حرفه ای
اگر میخوای یک لوگو حرفه ای داشته باشی بهتره که از طراحای متخصص آرش گرافیک کمک بگیری.
فروشگاه فایل گرافیکی
تبلیغات بنری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *