بهترین قلم نوری برای طراحان گرافیک کدام است؟

بهترین قلم نوری برای طراحان گرافیک کدام است؟
خوشبختانه با گذشت زمان و رشد تکنولوژی همه ما شاهد افزایش تولید وسایل جدید و کاربردی هستیم. یکی از بهترین ابزار کاربردی که سال هاست طراحان گرافیک از آن استفاده می کنند، قلم نوری است. قلم نوری یک پد همراه با یک قلم مخصوص است که از طریق وارد کردن فشار و کشیدن نوک قلم روی این پد، می با استفاده از قلم نوری می توان اطلاعات مختلف زیادی را وارد کامپیوتر کرد.
عنوان‌های مقاله

به صورتی که با فشردن نوک قلم روی پد می توان اشاره گر را حرکت داد. همچنین طراحان گرافیک برای طراحی کردن، و وارد کردن اطلاعات گرافیکی از آن استفاده می کنند. با استفاده از این قلم می توان به بهترین نحو و با سرعت بهتر، اقدام به طراحی کرد. انواع قلم های نوری پس از این که این نوع قلم توسط طراحان گرافیک مورد استقبال قرار گرفت، طراحی و تولید شد.

برای مثال زمانی که با فشار کمی بیشتر روی صفحه قلم نوری طراحی می کنید، خطی که رسم می کنید ضخامت بیشتری خواهد داشت. کاربرد گسترده قلم نوری به صورتی که امکان استفاده از آن برای طراحی، تدریس آنلاین و حتی استفاده در اتوماسیون اداری وجود دارد. هر کدام از قلم نوری با مشخصات منحصر به فردی طراحی و تولید می شوند که دارای حساسیت های مختلفی هستند.

برای مثال افرادی که با استفاده از قلم نوری به طراحی طرح های گرافیکی می پردازند، توصیه می شود از قلم نوری که دارای حساسیت به فشار ۸۱۹۲ سطح، و میزان رزولوشن ۵۰۸۰ LPI هستند، استفاده کنند. این نوع قلم نوری دارای نرخ پاسخگویی بالای ۲۰۰ PPS و حساسیت زاویه ۶۰ درجه هستند.

چرا که همان طور که می دانید در روند طراحی طرح های گرافیکی، کیفیت طراحی اهمیت زیادی در طرح نهایی دارد. این نوع قلم ها محدوده فعال بیشتری هستند و طراحان گرافیکی می توانند با کیفیت بسیار بالاتری اقدام به طراحی کنند.

در صورتی که شما نیز قصد خرید قلم نوری برای طراحی طرح های گرافیکی دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین قلم نوری برای طراحان گرافیک آشنا شوید.

بهترین قلم نوری

برای خرید بهترین قلم نوری ابتدا لازم است که با مشخصات مختلف انواع قلم نوری آشنا شوید. به طور کلی انواع قلم نوری به دو دسته کلی بدون نمایشگر و قلم با نمایشگر تقسیم می شود. در نوع قلم نوری با صفحه نمایش، یک نمایشگر مانند تبلت یا اندازه های بزرگ وجود دارد.

این نوع قلم های نوری پس از متصل شدن نمایشگر به لپ تاپ، تصویر مانیتور روی نمایشگر به اشتراک گذاشته می شود. این نوع قلم ها، آزادی حرکت به طراحان می دهند تا مطابق با نیاز خود طرح خوبی را طراحی کنند. نوع دیگر قلم نوری که صفحه نمایشگر دارد، به همراه یک پد است.

این پد پس از این که به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می شود، امکان منتقل کردن تصویر یا متون با قلم به مانیتور وجود دارد. این نوع قلم نوری برای افرادی که مبتدی هستند، پیشنهاد نمی شود. چون کار کردن با آن سخت است.

علاوه بر این، زمان خرید بهترین قلم نوری باید به ویژگی های زیر دقت داشته باشید تا یک قلم نوری با کیفیت داشته باشید. مهم ترین ویژگی های عبارتند از:

۱. تعداد کلیدهای قلم

قلم های نوری با توجه به نوع کارایی که دارند، در هر دو نوع با نمایشگر و بدون نمایشگر، دارای تعداد کلیدهای کاربردی مختلفی روی بدنه قلم، تبلت یا پد نمایشگر هستند. این کلیدها به عنوان کلید میانبر عمل می کنند. بنابراین پس از متصل کردن قلم به نمایشگر می توانید قابلیت های مختلف را در آن تغییر داده و ویرایش کنید.

۲. ویژگی میزان حساسیت فشار قلم

یکی از ویژگی های دیگری که زمان خرید قلم نوری باید به آن توجه زیادی داشته باشید، میزان حساسیت فشار قلم است. در واقع حساسیت فشار قلم، شامل قدرت تشخیص قلم برای رسم کردن خطوط است. هر چه این عدد بالاتر باشد، میزان دقت قلم برای فشار و رسم خط نیز افزایش می یابد.

۳. سرعت انتقال داده (RPS)

در قلم نوری سرعت انتقال داده به معنای سرعت انتقال داده از قلم به سیستم است. این سرعت با نرخ تاخیر قلم ارتباط غیر مستقیم دارد. به طور کلی می توان گفت قلم های دارای RPS بالاتر، دارای عملکرد بهتر و سرعت بیشتری هستند.

۴. کیفیت قلم

قلم های نوری که دارای نمایشگر هستند، برای رسم کردن خطوط روی یک اینچ مربع از صفحه نمایش تبلت محدودیت دارند. این محدودیت قلم با واحد LPI و بر اساس نوع کاربری قلم تعریف می شود. هر چه میزان کیفیت قلم بیشتر باشد، قلم قدرت بیشتری برای رسم تعداد بیشتری خطوط با کیفیت بیشتر دارد. توجه به این ویژگی برای افرادی که قصد طراحی طرح های گرافیکی را دارند، اهمیت زیادی دارد.

۵. مالتی تاچ

یکی از بهترین قلم های نوری، قلم هایی هستند که قابلیت مالتی تاچ (چند لمسی) دارند. این قابلیت به گونه ای است که امکان پوشش دهی چند لمس روی نمایشگر با استفاده از قلم نوری و دست طراح را دارد. به صورتی که می توان به صورت همزمان از قلم و دست برای انجام و طراحی قابلیت ها و ویژگی های مختلف می توان استفاده کرد.

۶. حساسیت به زاویه

حساسیت به زاویه، به میزان زاویه ای که بین نوک قلم و سطح پد یا سطح تبلت وجود دارد، می گویند. در واقع زاویه قلم قادر به خواندن اطلاعات است. برای مثال قلم های نوری که حساسیت به زاویه آن ها ۶۰ درجه است، اطلاعات را به خوبی ارسال می کنند. اما در صورتی که نیاز به تغییر زاویه باشد، با توجه به مقادیر کم تر یا بیشتر قلم دیجیتال کارایی ندارد.

قلم نوری مناسب طراحان

با توجه به قابلیت ها و ویژگی های ذکر شده در مورد قلم نوری مناسب، می توان گفت قلم نوری مناسب برای طراحان قلمی است که دارای صفحه نمایش، سطح فشار و وضوح تصویر عالی است. یکی از ویژگی های دیگری که زمان خرید قلم نوری مناسب برای طراحی باید به آن توجه زیادی داشته باشید، سازگار بودن آن با سایر نرم افزارهای گرافیکی است.

چرا که برای طراحان این ویژگی اهمیت زیادی داشته و بدیهی است که اساس کار طراحان استفاده همزمان و حتی مشترک با نرم افزارهای مختلف است. همچنین با توجه به این که کامپیوترها و لپ تاپ ها با سیستم عامل های مختلف مک و ویندوز و اندروید وجود دارند؛

زمان خرید توجه داشته باشید که قلم نوری با انواع سیستم عامل ها نیز سازگار باشد. برای مثال نوعی از قلم نوری که دارای ویژگی های زیر است برای طراحی کردن طرح های گرافیگی مختلف برای طراحان مناسب است:

  • قلم نوری با وضوح ۵۰۸۰
  • با دقت ۸۱۹۲
  • میزان حساسیت فشار ۸۱۹۲
  • سرعت انتقال داده ۲۳۰+
  • تعداد کلیدهای صفحه ۴ تا ۸ عدد
۵/۵ - (۱ امتیاز)
مدیر سایت آرش گرافیک
سفارش طراحی لوگو حرفه ای

واسه سفارش طراحی لوگو با کیفیت بالا و قیمت مناسب با 09190436027 در تماس باش

دانلود و خرید طرح آماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *